Menu

Venga

Tak niewiele potrzeba, by poczuć się lepiej. Wystarczy dobry humor, chwila beztroski, promienny uśmiech. Czas spędzony z najbliższymi,wspólna podróż, bliskość. Wtedy wszystko nabiera żywszych barw. Nawet jednodniowy, spontaniczny wypad za miasto może być jak wielka wyprawa. Pełna niezapomnianych przygód. A zwykła przejażdżka staje się ekscytującą eskapadą w nieznane. Niektórzy już nie mogą się doczekać!

Stylistyka

Samochód może być funkcjonalny i jednocześnie atrakcyjny. Jak przystało na auto zaprojektowane w Europie, nowa Kia Venga ma dynamiczne, zwarte nadwozie o ciekawej sylwetce. Wygląda intrygująco i niebanalnie, wręcz zachęca do jazdy. Projektanci po mistrzowsku połączyli formę z funkcjonalnością. Sylwetka w kształcie klina i pochylony tył sprawiają, że auto prezentuje się pewnie i zadziornie. Agresywnego wyrazu dodają lampy świateł przednich i przeciwmgielnych. Dodatkowy atut to nowoczesne diodowe lampy tylne i diodowe światła do jazdy dziennej. Całości dopełnia oryginalny grill chłodnicy typu Piano Black z chromowaną obwódką oraz chromowana listwa klapy bagażnika.

Technika

Układy wspomagające

O doskonałych właściwościach jezdnych nowej Kii Vengi decydują w pełni niezależne zawieszenie przednie i tylne oraz układy wspomagające. Są to elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC), układ stabilizacji pojazdu (VSM), układ zapobiegający hamowaniu kół podczas hamowania (ABS), układ wspomagania hamowania (BAS) oraz układ wspomagający ruszanie na wzniesieniu (HAC). Aktualny system nawigacji sprawi, że zawsze odnajdziesz właściwą trasę. A decydując się na nawigację satelitarną możesz łatwo sterować wszystkimi funkcjami systemu za pomocą ekranu dotykowego.

Słuchaj, oglądaj, jedź

Wysokiej jakości system audio wyposażono w 6 głośników. Umożliwia on korzystanie z radia z funkcją RDS oraz podłączeni odtwarzacz plików MP3 lub iPod’a do gniazda USB. Zestaw głośnomówiący z łączem Bluetooth daje możliwość korzystania z telefonu i słuchania ulubionej muzyki bez konieczności zdejmowania rąk z kierownicy.

Pełna ochrona

Nowa Kia Venga jest gotowa na wszystko, Sztywne nadwozie, starannie rozmieszczone strefy zgniotu oraz 6 poduszek powietrznych zapewniają najwyższy poziom ochrony kierowcy i pasażerów. W przypadku uderzenia w tył pojazdu aktywne zagłówki foteli przednich zapewniają ochronę głowy i szyi kierowcy i pasażera.

Kluczyk i kierownica

Wsiadaj i jedź! Dostępny od 2015r. inteligentny kluczyk czyni otwieranie pojazdu wygodniejszym niż kiedykolwiek. Z kolei uruchamianie i wyłącznie silnika odbywa się za jednym naciśnięciem przycisku Start/Stop.

Obsługa licznych udogodnień nie może odbywać się kosztem koncentracji podczas prowadzenia. Dlatego najczęściej używane przyciski sterowania tj. regulacja głośności, tempomat i dostęp do komputera pokładowego rozmieszczono na kierownicy.

Wnętrze

Poczuj się jak w domu.Wnętrze nowej Kia Venga to dzieło europejskich projektantów. Jest eleganckie, starannie dopracowane i wygodne. Znajdziemy w nim nowe, lepsze jakościowo materiały. Możemy wybierać pomiędzy różnymi wariantami kolorystycznymi, wzorami tapicerek i detalami wykończeniowymi. Nowa konsola centralna, w pełni regulowana kierownica oraz szeroki zakres regulacji foteli zapewniają odpowiedni poziom ergonomii. Dzięki opcjonalnej klimatyzacji manualnej lub automatycznej, jazda może być komfortowa bez względu na pogodę. Oferowane dodatkowo panoramiczne okno dachowe otwiera zupełnie nowe perspektywy. Zaletami pojazdu są też wysoka linia dachu i szeroki rozstaw osi. Gwarantują one wystarczającą przestrzeń nad głową i dużo miejsca na nogi. Dziei swej przestronności Kia Venga to wprost wymarzone auto dla aktywnych. Ruszaj i korzystaj ze wszystkich możliwości.

Galeria zdjęć