Menu

RIO

Nowa Kia Rio to samochód z miejskim charakterem, którą zaprojektowano tak, by zawsze przyciągała uwagę. Jest zwrotna, dynamiczna i do tego oszczędnie obchodzi się z paliwem. Dzięki  atrakcyjnym detalom stylistycznym teraz prezentuje się jeszcze lepiej. Jej nadwozie jest eleganckie i nowoczesne, a wnętrze dopracowane i funkcjonalne. A to jeszcze nie wszystko! Poza atrakcyjną linią ten dynamiczny hatchback lub sedan ma jeszcze wiele do zaoferowania. Poziom komfortu i wyposażenia, najnowszej generacji system audio i najnowocześniejsze układy bezpieczeństwa połączone z niskimi kosztami eksploatacji przekraczają wymagania stawiane samochodom tej klasy. Nowa Kia Rio pozwala połączyć radość życia z poczuciem pełnego spokoju ducha. Dzięki najwyższej staranności i precyzji wykonania, objęta jest 7-letnią gwarancją. Taką samą, jaka chroni wszystkie inne samochody marki Kia. Jesteśmy dumni z oferowania niezawodnych pojazdów. Najwyższa jakość wykracza daleko poza nasze zakłady produkcyjne. Dokładamy starań, by świadczone przez nas usługi serwisowe również stały na najwyższym poziomie. Dzięki temu wybór samochodu marki Kia okaże się wyborem najlepszym z możliwych.

 

Stylistyka

Spójrz tylko na grill chłodnicy, przetłoczenia drzwi oraz muskularny tył. Dzięki nim nadwozie nowej Kia Rio jest atrakcyjne i dynamiczne. Oczywiście forma to nie wszystko. Ważna jest również funkcjonalność wykorzystująca nowoczesne rozwiązania. Dlatego właśnie światła do jazdy dziennej, lampy tylne i kierunkowskazy w lusterkach zewnętrznych wykonano w technologii LED. Ta sama nazwa – różny wygląd. 5-drzwiową Kię Rio SEDAN wyróżnia eleganckie nadwozie, pojemny bagażnik – w sam raz dla Twojej rodziny. 3-drzwiowa Kia Rio HATCHBACK zaprojektowana została z myślą o młodszych metryką i duchem kierowcach. Obie wersje nadwozia dostępne są z takimi samymi wariantami silników (patrz pdf).

Technika

Silniki
i skrzynie biegów

Maksymalna radość z jazdy i minimalne obciążenie dla kieszeni. To zalety, które połączyliśmy w 2 silnikach wysokoprężnych i 2 benzynowych. Dzięki nim nowa Kia Rio charakteryzuje się dobrymi osiągami i wyjątkowo niskim zużyciem paliwa. Apetyt na paliwo obniża również optymalna aerodynamika nadwozia oraz specjalne opony o niskim oporze toczenia. Obydwa silniki wysokoprężne dostępne są z 6-biegową przekładnią mechaniczną. Silnik benzynowy 1,4 l dostępny jest z 6-biegową przekładnią mechaniczną lub wygodną, 4-biegową przekładnią automatyczną. Silnik benzynowy 1,2 l oferowany jest z 5-biegową przekładnią mechaniczną.

ESC, VSM, HAC

W obliczu niebezpiecznych sytuacji na drodze Kia Rio pomaga uniknąć potencjalnego zagrożenia. W skład szerokiego wachlarza standardowego wyposażenia z dziedziny bezpieczeństwa czynnego wchodzi elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC), układ stabilizacji pojazdu (VSM) i układ wspomagający ruszanie na wzniesieniu (HAC). Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC) W przypadku gwałtownego hamowania układ ESC steruje siłą hamowania każdego koła z osobna. W ten sposób pomaga kierowcy zachować panowanie nad pojazdem.

 

Doświetlanie zakrętów

Po obróceniu kierownicy automatycznie włączają się dodatkowe światła, doświetlające pokonywany łuk drogi. Polepsza to widoczność w ciasnych zakrętach, na skrzyżowaniach i podczas manewrowania.

 

Bezpieczeństwo

Kia dba o Ciebie i Twoich pasażerów. Pojazd wyposażony jest w 6 poduszek powietrznych, a kabinę wykonano ze stali o podwyższonej wytrzymałości. Nad bezpieczeństwem czuwa układ sygnalizowania hamowania awaryjnego (ESS), układ monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS), ogranicznik prędkości i tylne czujniki parkowania.

Układ ISG

Po co spalać paliwo na postoju? Po zatrzymaniu na światłach, ustawieniu dźwigni zmiany biegów w położeniu neutralnym i zwolnieniu pedału sprzęgła, układ Start/Stop automatycznie wyłącza silnik pojazdu. Kierowca decyduje, kiedy ponownie go uruchomić. To wielka wygoda w jeździe po mieście, a co najważniejsze, układ ten pomaga obniżyć emisję spalin i wydatki na paliwo.

 

 

Wnętrze

Kia Rio zaskakuje pod każdym względem. Wystarczy spojrzeć na wyposażenie standardowe,w którego skład wchodzi nowoczesny system audio, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka zewnętrzne, fotel kierowcy z regulacją wysokości oraz elektrycznie sterowane szyby przednie z funkcją bezpiecznego podnoszenia. Wszystko to sprawia, że nowa Kia Rio gwarantuje przyjemność jazdy zarówno kierowcy, jak i pasażerom. W tym samochodzie od razu czujesz się swobodnie. Dzieje się tak, ponieważ projektanci stworzyli przestronne wnętrze, wykończone materiałami wysokiej jakości. Ergonomicznie wyprofilowane fotele są nadzwyczaj wygodne. Przyjemna w dotyku deska rozdzielcza nadaje wnętrzu elegancji. Dostępna opcjonalnie klimatyzacja automatyczna zapewnia wysoki poziom komfortu, typowy dla aut klasy wyższej.

Bez względu na to, jaką podróż planujesz, Kia Rio sprosta Twoim wymaganiom. Przestrzeń bagażowa ma 288 litrów objętości. Składane oparcie tylnej kanapy, dzielone w proporcji 60:40, umożliwia jej dalsze powiększenie. Niewielkie przedmioty można przechowywać w licznych schowkach. Dzięki temu będą zawsze pod ręką. Ergonomiczne fotele z funkcją podgrzewania zapewniają niespotykany komfort i pełną wygodę. Przyjemna w dotyku deska rozdzielcza, podgrzewana kierownica i automatyczna klimatyzacja to kolejne przykłady niespodzianek w przestronnym wnętrzu. Lubisz oryginalność? Kia Rio dotrzyma Ci kroku. Wybierz ulubioną kolorystykę wnętrza: czarną, szarą lub brązową. A także rodzaj tapicerki: tkaninę, skórę lub połączenie tych materiałów. Niezależnie od dokonanego wyboru, jakość wykończenia pozytywnie Cię zaskoczy.

Galeria zdjęć