Menu

Nowy Carens

Dynamiczny, sportowy styl, przestrzeń, komfort i wszechstronność: oto samochód rodzinny na każdą okazję. Wnętrze w największej wersji może pomieścić aż 7 pasażerów – dorosłych, dzieci, przyjaciół lub domowe zwierzęta – przestrzeń można więc skonfigurować dowolnie, w zależności od potrzeb. Poszukujesz niezawodnego samochodu do pracy, czy nowoczesnego auta do dynamicznej, ekscytującej jazdy? A może Twoim celem są rekreacyjne, rodzinne wyjazdy? Teraz wszystkoto masz w zasięgu ręki. Przekonaj się, jak znakomicie Kia Carens sprosta wszystkim Twoim wymaganiom. Ten efektowny i wielozadaniowy samochód, zaprojektowany specjalnie dla europejskiego odbiorcy, łączy przestronność z uniwersalnością. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań technicznych, szerokiej gamy układów bezpieczeństwa i wyposażenia podnoszącego komfort jazdy, Kia Carens korzystnie wyróżnia się wśród aut kompaktowych segmentu MPV.

 

Stylistyka

Kwintesencją stylu Kia Carens jest charakterystyczna krata wlotu powietrza w kształcie paszczy tygrysa, światła ksenonowe i diodowe, dynamiczna linia dachu, a także dopracowane wnętrze z nowoczesnym kokpitem. Panoramiczne okno dachowe, rozciągające się na całej długości wnętrza nowej Kia Carens, wywołuje uśmiech na każdej twarzy — pozwala podziwiać niebo w różnych odsłonach, a w upalny dzień zapewnia powiew świeżego powietrza. Wydłużone lampy przednie i rzucające się w oczy, dynamiczne lampy tylne nowej Kia Carens z wyjątkowo trwałymi diodami LED i oddzielnymi kierunkowskazami są nie tylko nadzwyczaj skuteczne, ale również niezwykle atrakcyjne. Zasiadając w swoim fotelu, kierowca uzyskuje znakomitą widoczność i łatwy dostęp do eleganckich, ergonomicznych elementów sterowania, a jednocześnie wkracza w świat nowych technologii.

Technika

Asystent parkowania równoległego

Dokładamy starań, by nowoczesne rozwiązania wzmacniały przyjemność jazdy.
Doskonały przykład to asystent parkowania równoległego (Kia Auto Park Assist), ułatwiający wykonywanie tego wymagającego manewru. Oto inteligentne rozwiązanie!

Ogrzewanie i wentylacja

Ogrzewanie lub chłodzenie — w zależności od potrzeb. Dzięki podgrzewanym i wentylowanym fotelom kierowcy i pasażera, podgrzewanym siedzeniom tylnym oraz podgrzewanej kierownicy, podróżowanie nową Kia Carens jest komfortowe niezależnie od pogody.

Kamera cofania

Po włączeniu biegu wstecznego na ekranie automatycznie pojawia się obraz z kamery cofania, pokazujący kierowcy ile miejsca jest za samochodem oraz jakie znajdują się tam przeszkody.

Wyświetlacz ciekłokrystaliczny TFT 4,2″

Umieszczony pośrodku zestawu wskaźników, niezwykle czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny o przekątnej 4,2” prezentuje kierowcy ważne informacje, takie jak ostrzeżenia o niedomkniętych drzwiach, informację o poziomie paliwa, rozmaite symbole ostrzegawcze itp. Wskazania wyświetlacza można dostosowywać, korzystając z wygodnego menu w formie tekstowej i obrazowej.

Wygodny ekran dotykowy

Słuchaj ulubionej muzyki z głośników wysokiej klasy systemu dźwiękowego — i steruj nim jednym palcem. Po prostu podłącz swoje urządzenie przenośne do radioodbiornika z odtwarzaczem płyt CD poprzez złącze USB lub AUX i zyskaj dostęp do nieograniczonych zasobów muzyki.

Kia Line Assist

Nigdy więcej nieświadomie nie zjedziesz z zamierzonego toru jazdy. Dzięki temu rozwiązaniu wzrasta bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. Jeżeli samochód w sposób niezamierzony zaczyna zjeżdżać z prawidłowo oznakowanego pasa ruchu, rozlega się dźwięk ostrzegawczy. Położenie samochodu względem pasa ruchu nadzorowane jest przez kamerę umieszczoną na szybie czołowej.

Układy bezpieczeństwa

Pojazd wyposażono w szeroką gamę nowoczesnych rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa, takich jak układ stabilizacji pojazdu (VSM), 8 poduszek powietrznych, układ zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS) oraz elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy (ESC).

Ksenonowe światła przednie

Dobrą widoczność doceniamy podczas jazdy nocą, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych. Specjalnie zaprojektowane ksenonowe lampy przednie nowej Kia Carens pomagają uniknąć potencjalnego zagrożenia, ponieważ świecą jaśniej od tradycyjnych lamp halogenowych.

Wnętrze

Całe wnętrze Kia Carens wykonane zostało z najwyższej jakości, przyjemnych w dotyku tkanin i materiałów. Wnętrze można łatwo dostosować, w zależności od liczby przewożonych osób i wielkości bagażu. Elastyczną konfigurację przestrzeni zapewniają składany fotel pasażera, trzy indywidualne fotele drugiego rzędu, które mogą być niezależnie przesuwane, odchylane i składane płasko w proporcji 3:3:3, a także trzeci rząd siedzeń składany w proporcji 50:50. Dzięki wielu przemyślanym rozwiązaniom, takim jak składane stoliki, praktyczne kieszenie i pomysłowe schowki, cała rodzina może przewozić swoje drobiazgi mając je stale pod ręką, jednocześnie utrzymując porządek. Jak przystało na samochód klasy MPV, nowa Kia Carens zapewnia ponad 1650 l przestrzeni bagażowej i wiodący poziom funkcjonalności. Dysponując takim samochodem, możesz śmiało planować nawet długie eskapady.

Galeria zdjęć