Menu

15.02.2019

Stinger- sportowym samochodem roku

Kia Stinger triumfuje w 17. edycji prestiżowego plebiscytu Auto Lider 2018 organizowanego przez tygodnik Motor i magazyn Auto Moto.

W 17. edycji największego w Polsce plebiscytu motoryzacyjnego Auto Lider 2018, czytelnicy miesięcznika Auto Moto, tygodnika Motor oraz internauci – za pośrednictwem portalu wyborkierowcow.pl – wskazali najważniejsze premiery, najciekawsze modele, innowacje techniczne i projekty marketingowe minionego roku. W sumie oddanych zostało około 140 000 głosów. Zdaniem czytelników i internautów Kia Stinger zasłużyła na zwycięstwo w kategorii „Auto sportowe/kabriolet”. Koreańskie Gran Turismo weszło na rynek z przytupem i rzuciło rękawice tak mocnym graczom jak Ford Mustang (miejsce 2) czy Mercedes-AMG GT 4-drzwiowe Coupe (miejsce 3).

Koreańczycy zaprojektowali a następnie zbudowali naprawdę seksowny samochód, który budzi ogromne emocje i za którym wszyscy na ulicy się oglądają. Zdobycie tytułu „Auto sportowe roku” potwierdza dodatkowo, jak duży postęp zrobiła Kia w zakresie układów jezdnych i napędowych. To auto oszałamiająco wygląda ale jeszcze lepiej jeździ niż wygląda i to zarówno w warunkach drogowych jak i na torze.

Stinger potrafi samą swoją obecnością przyćmić cale otoczenie i jednocześnie stanowi niezwykle dopracowany produkt. Produkt, który w bardzo krótkim czasie od swojej premiery został doceniony zarówno przez fachowców, jak i klientów w Polsce i Europie. Od chwili rynkowego debiutu Kia Stinger zdobyła następujące tytuły i wyróżnienia: 

– Premiera Motoryzacyjna Roku w plebiscycie Auto Lider 2017;

– „Samochód roku” Wirtualnej Polski;

– „Samochód roku“ w zorganizowanym przez Agorę plebiscycie The Best of Moto.pl;

– Samochód Roku Playboya w kategorii „Auto dla młodego Playboya”;

– Zwycięstwo w konkursie MotoAs Interii w kategorii „Moc”;

– Zwycięstwo w konkursie Best Cars organizowanym przez magazyn „auto motor i sport” w kategorii samochodów klasy wyższej przystępnych cenowo

– Tytuł “Car of the Year” na Słowacji;

– „Performance Car of the Year” w Wielkiej Brytanii;

– EyesOn Design za doskonałość stylistyczną samochodu produkcyjnego;

– Nagroda w konkursie „iF design 2018”;

– Tytuł „Red Dot: Best of the Best” w konkursie Red Dot Awards 2018;

– Wygrana w klasie w badaniu J.D. Power;

Wyniki Plebiscytu Auto Lider 2018 ogłoszone zostały podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie. Cenną statuetkę odebrała Monika Krzesak, PR Manager Kia Motors Polska.