Menu

12.04.2018

Nowy Dyrektor Kia

Nowym dyrektorem do spraw operacyjnych Kia Motors Europe został mianowany Emilio Herrera, który zastąpił  Michaela Cole’a. Jemu, z kolei, powierzono wyższe stanowisko w światowej strukturze Kia Motors. Emilio Herrera będzie pracował w europejskiej centrali marki Kia we Frankfurcie nad Menem, której prezesem jest Yong Kew Park.

Emilio Herrera będzie odpowiedzialny za utrzymanie wzrostu sprzedaży samochodów marki Kia w Europie. Cel na 2018 rok to przekroczenie poziomu 500.000 sprzedanych aut. Nowy dyrektor ds. operacyjnych będzie odpowiadał także za udany debiut całej gamy nowych modeli, które będą miały napęd hybrydowy lub elektryczny. Do 2025 r. Kia planuje wprowadzenie do oferty aż 16 takich samochodów. W tym również nowe auto elektryczne z ogniwami paliwowymi, które w sprzedaży pojawi się już w 2020 r.

Emilio Herrera ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej w Europie. Od grudnia 2012 r. pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Kia Motors Iberia. Od tego czasu do dzisiaj Kia stała się najszybciej rozwijającą się popularną marką w Hiszpanii. W latach 2013-2017 sprzedaż samochodów marki Kia wzrosła tam ponad dwukrotnie. Wcześniej Emilio Herrera był dyrektorem zarządzającym Kia Motors w Belgii. Nowy dyrektor ds. operacyjnych Kia Motors Europe urodził się w Lozannie, w Szwajcarii, w 1961 roku. W 1984 roku ukończył studia na wydziale językoznawstwa i komunikacji na Katolickim Uniwersytecie w Leuven w Belgii. Emilio Herrera biegle posługuje się sześcioma językami.

Michael Cole był dyrektorem ds. operacyjnych Kia Motors Europe od listopada 2012 r. Za czasów jego urzędowania sprzedaż samochodów koreańskiej marki w Europie wzrosła o ponad 40 procent, czyli zdecydowanie wyprzedziła wzrost na rynku europejskim, który wyniósł 27 procent. Koniunktura dla branży motoryzacyjnej na Starym Kontynencie powoli odradza się po kryzysie, Kia przybiera na sile znacznie szybciej. W 2013 roku, który był pierwszym pełnym rokiem Michaela Cole’a na stanowisku dyrektora ds. operacyjnych w Europie, Kia Motors Europe sprzedała 337.972 samochodów i odnotowała udział w rynku wynoszący 2,7%. W ubiegłym roku było to, odpowiednio, 472.125 aut i 3,0% udziału. Wzrost popytu na samochody marki Kia od początku 2018 roku przełożył się na dalsze zwiększenie udziału w europejskim rynku, który w styczniu i w lutym wyniósł 3,1%. Szczegółowe informacje na temat nowego stanowiska i zakresu obowiązków Michaela Cole’a w strukturze Kia Motors na świecie zostaną podane do wiadomości w późniejszym terminie.

Michael Cole powiedział: „Z przyjemnością będę wspominał czas spędzony we Frankfurcie. Przez kilka lat udało nam się znacząco zwiększyć sprzedaż i udział w rynku oraz zbudować świadomość marki Kia w całym regionie. Chcę podziękować całemu zespołowi, na miejscu we Frankfurcie i na wszystkich europejskich rynkach, za pomoc i wsparcie w ciągu ostatnich sześciu lat. Praca z tak utalentowanymi i oddanymi ludźmi była prawdziwą przyjemnością”.

Po nominacji na stanowisko dyrektora ds. operacyjnych w Kia Motors Europe, Emilio Herrera powiedział: „Michael rozstaje się z europejskim oddziałem Kia Motors i zostawia go w bardzo dobrej kondycji. Cieszę się, że będę mógł pracować nad utrzymaniem tak imponującego tempa wzrostu firmy w tym regionie. To ogromne wyzwanie, ale przyszłe modele i zaawansowane zespoły napędowe dają nam w nadchodzących latach nowe możliwości zwiększenia zarówno sprzedaży samochodów marki Kia, jak i udziału w rynku”.