Menu

30.08.2017

KED-12 – nadchodzi nowy członek rodziny

Koncern Kia Motors potwierdził, że jedną z atrakcji podczas zbliżającego się salonu samochodowego we Frankfurcie będzie nowy samochód koncepcyjny!

Zaprojektowana w europejskim centrum projektowym Kia we Frankfurcie, Kia KED-12, łączy odważny design sylwetki, wyrafinowane wnętrze oraz zaskakujące osiągi. Idea auta powstała w oparciu o istniejącego pro_cee’da, jednak pod każdym względem przenosi ten model na zdecydowanie wyższy poziom.

Koncepcyjna Kia to hatchback jakiego jeszcze nie było! To niezwykle wszechstronne, pięciodrzwiowe auto ma w sobie ducha klasycznego pro_cee’da, charakterystyczną, atletyczną sylwetkę, jednak jego wygląd zdecydowanie różni się od poprzednika. Zwraca uwagę niskim zawieszeniem, smukłą sportową linią, drapieżnym wyglądem i wyważonymi proporcjami. Przyciągający wzrok styl to jednak nie wszystko. Wnętrze samochodu jest wyrafinowane i eleganckie, a lśniące czerwone detale znakomicie to podkreślają.

Premiera KED12 nastąpi na stoisku Kia w hali numer 9 centrum wystawowego we Frankfurcie w dniu 12 września. Czekamy z niecierpliwością!